Kliknutím sem prejdete na domovskú stránku EUFIC
BEZPEČNOST A AKOST POTRAVÍN
POTRAVINÁRSKA TECHNOLÓGIA
Food Risk Communication
VÝŽIVA
ZDRAVIE A ŽIVOTNÝ ŠTÝL
CHOROBY SÚVISIACE SO STRAVOU
Prehľady pre spotrebiteľa
(Iba v angličtine)
Jedlo na zamyslenie (Food for thought)
(Iba v angličtine)
Iniciatívy EÚ
(Čiastočne preložené)
In the spotlight
Energetická rovnováha
Mediálne centrum

Informácie publikované na týchto stránkach sú v súlade s normou dôveryhodnosti informácií o zdraví na internete (tzv. HONcode): Bližšie informácie nájdete tu Informácie publikované na týchto stránkach sú v súlade s normou dôveryhodnosti informácií o zdraví na internete (tzv. HONcode):
Bližšie informácie nájdete tu.Často kladené otázky

Do food cravings indicate a nutrient deficiency?

A food craving is the desire to eat a specific food or type of food. Craving is experienced when attempts to restrict intake of certain foods cause the desire for that food to become more salient(5). Women more commonly report food cravings than men do and in particular during the premenstrual phase, e.g. for chocolate. Chocolate contains numerous pharmacological substances (e.g. caffeine, theobromine, phenylethylamine and anandamides) and minerals such as magnesium, which may contribute to improve premenstrual symptoms. However, the amounts present cannot explain the beneficial effects reported after consumption of chocolate. Therefore, attempts to self-regulate, for example, magnesium levels via chocolate consumption are not justified! A bar of chocolate contains only 50mg of magnesium whereas magnesium supplementation studies suggest over 1000mg are required to improve premenstrual symptoms. Thus, psychological factors (e.g. depressed mood, dissatisfaction with body image) are strong determinants of foods craved that tend to be high in fat and sweet-tasting, as these sensory attributes are perceived as providing emotional satisfaction.


ĎALŠIE OTÁZKY

ČO JE EUFIC
Európska rada potravinárskych informácií (European Food Information Council, EUFIC) je nezisková organizácia, ktorá poskytuje vedecky podložené informácie o bezpečnosti a akosti potravín, zdraví a výžive médiám, výživovým odborníkom, lekárom, pedagógom a ľuďom ovplyvňujúcim verejnú mienku tak, aby boli pre spotrebiteľov zrozumiteľné.

Ďalšie informácie
Dátum poslednej aktualizácie tejto stránky: 26/05/2016
Zobraziť všetky výsledky hľadania