Kliknutím sem prejdete na domovskú stránku EUFIC
BEZPEČNOST A AKOST POTRAVÍN
POTRAVINÁRSKA TECHNOLÓGIA
Food Risk Communication
VÝŽIVA
ZDRAVIE A ŽIVOTNÝ ŠTÝL
CHOROBY SÚVISIACE SO STRAVOU
Prehľady pre spotrebiteľa
(Iba v angličtine)
Jedlo na zamyslenie (Food for thought)
(Iba v angličtine)
Iniciatívy EÚ
(Čiastočne preložené)
In the spotlight
Energetická rovnováha
Mediálne centrum

Informácie publikované na týchto stránkach sú v súlade s normou dôveryhodnosti informácií o zdraví na internete (tzv. HONcode): Bližšie informácie nájdete tu Informácie publikované na týchto stránkach sú v súlade s normou dôveryhodnosti informácií o zdraví na internete (tzv. HONcode):
Bližšie informácie nájdete tu.Často kladené otázky

Do carbohydrates make you fat? How much is acceptable?

Antionette Jennings

A positive imbalance between energy intake and energy output in the form of physical activity leads to overweight and, if persistent over a period of time, to obesity. It does not really matter which kind of macro-nutrient causes the energy imbalance. Macro nutrients cannot not cause energy imbalance.  Eating/physical activity do. Carbohydrates are one of the three major macro-nutrients which supply the body with energy (fat and protein being the others). They provide 4 Kcal per gram as does proteins,  while fat provides 9 Kcal per gram.

Note, alcohol also contributes calories.  There is now good evidence that at least 55% of our daily calories should come from carbohydrates. Provided that an appropriate balance is kept between calorie intake and expenditure, scientific studies suggest that a diet containing an optimum level of carbohydrates may help prevent body fat accumulation.

Our advice is to go for a balanced diet adequate to your needs with a high content on whole grain carbohydrates for promoting long-term health.

Read about “low carb diets”

http://www.eufic.org/gb/food/pag/food48/food481.htm

http://www.foodexperts.net/nutrition-health/index.php?action=showqa&id=235

Carbohydrates: The 55% Majority Winner
http://www.eufic.org/gb/food/pag/food11/food113.htm

Backgrounder on Carbohydrates:
http://www.foodexperts.org/nutrition-health/view_ch.php?id=3

 


ĎALŠIE OTÁZKY

ČO JE EUFIC
Európska rada potravinárskych informácií (European Food Information Council, EUFIC) je nezisková organizácia, ktorá poskytuje vedecky podložené informácie o bezpečnosti a akosti potravín, zdraví a výžive médiám, výživovým odborníkom, lekárom, pedagógom a ľuďom ovplyvňujúcim verejnú mienku tak, aby boli pre spotrebiteľov zrozumiteľné.

Ďalšie informácie
Dátum poslednej aktualizácie tejto stránky: 26/05/2016
Zobraziť všetky výsledky hľadania